S dolaskom jeseni stižu nam i kiše. Dok se nakon posla ili drugih dnevnih obaveza, mokri i promrzli vraćate u svoje domove, prva na udaru su vaša predsoblja.

.................................................................................







U njih ulazite mokrih cipela, kačite na vješalicu mokar mantil i panično se osvrćete oko sebe, tražeći zgodno mjesto da odložite kišobran s kojeg se cijedi voda.

Ako volite biti „sam svoj majstor“ i tražite ventil za svoju kreativnost poigrajte se bojama, kantom, saksijom i kamenjem. Napravite sami zgodan i koristan držač za kišobrane.

 

Kanta kao stalak

Transformišite jeftinu dublju metalnu kantu u lijep stalak za kišobrane, tako što ćete donji dio kante, njenu jednu trećinu, obojiti uljanom bojom.  Da bi rub gdje se boja završava bio ravan i uredan, koristite traku koju ćete nakon farbanja odlijepiti. Pustite neka se suši 24 sata.

Pored toga što će kanta nakon bojenja izgledati lijepo i interesantno, boja će spriječiti moguće hrđanje kante uzrokovano cijeđenjem vode sa kišobrana. Naravno, kantu možete ofarbati kako god vi želite ili umijete, samo pazite neka donji dio i dno ipak budu prekriveni slojem boje.







Saksija iz koje raste – kišobran

Od velike saksije za cvijeće za vanjsku upotrebu, koja ima podložak napravite interesantan stalak za kišobrane.

Odaberite saksiju koja se bojom uklapa u dekor vašeg predsoblja. Kupite žicu, kružno spojenu, koja se može nabaviti u prodavnicama poljoprivredne opreme i koja se koristi za podupiranje povrća u vrtu. Skratite je na željenu visinu i obojite ukoliko to želite.

Saksiju do pola ispunite kamenčićima, smjestite žicu na sredinu i dospite ostatak kamenčića. Na taj način žica će biti čvrsto pozicionirana na sredini.

Smjestite saksiju kod ulaznih vrata kako bi vam vaš novi stalak bio pri ruci.

Voda koja se cijedi s kišobrana prolazit će kroz procijepe između kamenčića i zadržavat će se u podlošku koji možete prazniti kad god se za to ukaže potreba.